KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13396197
nr 1339 6197
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Lars Boethius (1903-1968). Signerad, vinterlandskap. Olja på pannå, 45x54cm
Kondition: slitage, skador
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 augusti 2020
kl 20:13:37
31/7 16:56:29
31/7 17:00:05
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius